Hotele w Stanach Zjednoczonych – co warto wiedzieć w czasie planowania noclegów w USA.

Hotele-w-Stanach-Zjednoczonych

Wybierasz się w najbliższym czasie do USA i planujesz swoją podróż? W Twojej głowie rodzi się od pytań i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?
Wiem doskonale jak ważnym aspektem podróży jest przyzwoity i bezpieczny nocleg. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli Ci wybrać motele lub hotele w USA, dostosowane do Twojego budżetu oraz potrzeb.

Gdzie szybko znaleźć tanie hotele w USA?

Wybór noclegów w USA jest naprawdę szeroki. Idealnie prezentują to popularne platformy bookingowe takie jak Booking.com czy Hotels.com. Poprzez przyjazny interface można wybrać przedział cenowy, okolice, która nas interesuje oraz dodatkowe udogodnienia, jakie oferują hotele w USA, takie jak bezpłatny parking, śniadanie lub WiFi.Watro również zajrzeć na szeroko reklamowane „portale wycieczkowe” takie jak Kayak, Expedia lub Priceline, gdzie pośród wycieczek, ofert wynajmu samochodów znajdziecie również przyzwoite oferty noclegów hotelach i motelach.

Aplikacja do szukania hoteli

Istnieją również polecane przez podróżujących aplikacje mobilne, takie jak Hotel Tonight. Ta apka sprawdza się wyśmienicie monitorując na bieżąco ceny hoteli i moteli na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Aplikacja wykorzystując geolokację GPS i znając Twoje miejsce pobytu wyświetla na bieżąco najniższe oferty noclegów w najbliższej okolicy. To naprawdę pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Rezerwacja zarówno hoteli i moteli na powyższych portalach i przez aplikację jest bardzo szybka i intuicyjna. Wystarczy wybrać interesujący nas pokój, wybrać zakres dat naszego pobytu oraz uzupełnić swoje dane.
Po rezerwacji otrzymamy maila potwierdzającego nasza rezerwacje oraz dodatkowe informacje, takie jak godziny zameldowania czy regulamin obiektu. Zauważyłem, że większość ofert online już jest przetłumaczona na język polski.

Ile kosztują noclegi w USA?

Cena hotelu zależy od lokalizacji i oferowanych udogodnień. Po wybraniu hotelu najlepiej sprawdzić ceny na trzech lub czterech wymienionych wyżej portalach i sprawdzić wszystkie bieżące oferty hoteli.

Cena noclegu w hotelu o średnim standardzie oscyluje pomiędzy 110$ a 140$. W cenę zazwyczaj są wliczone śniadania oraz liczne udogodnienia. Aby mieć jednak pewność, można spytać wybrany przez nas obiekt za pośrednictwem maila lub rozmowy telefonicznej.

Motele są zazwyczaj nieco tańsze – za samodzielny pokój w motelu ze współdzieloną łazienką zapłacimy od 40$ do 50$,z prywatną toaletą około 75$, natomiast w pokoju dla dwójki, koszt za osobę za noc wyniesie około $25-$35.

Kiedy znajdziemy hotel, który spełnia nasze oczekiwania, warto jest wejść na jego stronę internetową. Niektóre obiekty obiecują lepszą cenę przy rezerwacji za pośrednictwem ich strony internetowej. Dobrym pomysłem na zaoszczędzenie paru dolarów przy rezerwacji noclegu w USA są różnorakie kody zniżkowe, które można znaleźć na specjalnych portalach zniżkowych (takich jak np. Grupon.com czy Travelcoupons.com)lub przy zapisie do newslettera. Uczestnictwo w programach lojalnościowych jest często bezpłatne, a uczestnik może zagwarantować lepsze zakwaterowanie w pokoju, niekiedy bezpłatne noclegi lub przydatne udogodnienia, takie jak bezpłatne śniadanie lub Wi-Fi.

 

Jakie są najpopularniejsze sieci hoteli w Stanach i dlaczego warto je wybrać?

Super 8 – sieć moteli, polecana przez wielu podróżujących o niewielkim budżecie, do dyspozycji gości jest wi-fi oraz śniadanie.

MOTEL 6 – znajduje się w ponad 1400 lokalizacjach, umożliwiają pobyt ze zwierzakiem, posiadają zniżki dla emerytów, wojskowych oraz darmowy pobyt dla dzieci poniżej 17 roku życia.

TRAVELODGE – sieć, która oferuje 5% zniżki na swojej stronie internetowej poprzez rejestrację, posiada również zakładkę, umożliwiającą wyszukiwania najtańszych pobytów w wielu terminach.

RED ROOF INN – sieć znajdująca się we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, posiadają wiele promocji sezonowych (np. 2 śniadania w cenie 1), umożliwiają pobyt ze zwierzakiem całkowicie za darmo.

 

O czym warto wiedzieć wybierając noclegi w USA?

Płacąc za nasz pobyt, warto jest korzystać z karty kredytowej, ponieważ oferują często bezpłatne noclegi czy bonusy gotówkowe, ale także pewne gwarancje, których nie oferują karty debetowe i gotówkowe (np. zabezpieczenie przed oszustwami lub natychmiastowy zwrot błędów).

Większość hoteli wymaga wpłaty depozytu, jeśli korzystasz z karty debetowej, aby zabezpieczyć się przed kredytami w rachunku bieżącym. Jeśli na Twoim koncie nie ma wystarczających środków. Te dodatkowe depozyty mogą się sumować.

Zwróć również uwagę na czas zameldowania/wymeldowania. Jest to czynnik znaczący, ale często pomijany. Jeśli przyjedziesz do miasta przed planowaną godziną zameldowania lub wyjedziesz z miasta bardzo późno, nie masz pokoju. Goście proszeni są o wcześniejsze zameldowanie lub późne wymeldowanie w hotelu. Często hotele są wyrozumiałe i przychylne. Przynajmniej powinni być gotowi do przechowywania bagażu bez dodatkowych kosztów.

Czytanie opinii to świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o hotelu i poczuć, czy jest on dla Ciebie, czy nie. Nie skupiaj się jednak wyłącznie na opiniach, ale również na odpowiedziach ze strony hotelu. Czasami hotele w USA rozwiązują problemy podkreślone w recenzjach bardzo szybko, a informacje te powinny być dostępne na stronie internetowej. Istnieje również szansa, że niektóre recenzje są stronnicze, lub po prostu napisane przez ludzi, którzy mają zupełnie inne oczekiwania niż ty.

Cena pokoju zarezerwowanego w ostatniej chwili (czyli jest to najczęściej po godzinie 18.00) jest nieco wyższa. Zazwyczaj jest to dodatkowe 10-15% ceny pokoju.

Jeśli zależy Ci na szybkim przemieszczaniu się podczas Twojego pobytu, sprawdź dokładnie lokalizację wybranego noclegu. Weź pod uwagę odległość miejsc, które planujesz odwiedzić oraz jeśli planujesz poruszać się komunikacją miejską — gdzie znajdują się najbliższe dworce/stacje metra/przystanki autobusowe.