Internet w USA.

Jeśli wyjeżdzasz na wakacje do Stanów Zjednoczonych i potrzebujesz dostępu do internetu w USA, najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest posiadanie telefonicznej karty SIM, która pozwoli ci na skorzystanie z dostępu do mobilnego Internetu .
Oczywiście – można także korzystać z darmowych sieci WiFi oferowanych przez hotele, kawiarnie czy restauracje. Jednak w trakcie podróży będziecie na pewno korzystać z nawigachi GPS. W takim przypadku karta SIM jest niezbędna.

Jak wykupić internet w USA?

 

Karta SIM w USA: Internet bez ograniczeń

Niestety, nieograniczony dostęp do Internetu w Stanach Zjednoczonych dla osób posiadających karty SIM w systemie Prepaid nie jest możliwy. Wszystkie sieci komórkowe w USA mają ograniczenia w transferze danych internetowych, a maksymalna ilość internetu dostępna na takie karcie (w najwyższych pakietach) to przeważnie 60 Gb.
Jedynie osoby, mające wykupiony miesięczny abonament mogą bez ograniczeń korzystać z internetu w pakietach Unlimited Data.

Karta SIM: Internet z ograniczeniami

Jaka karta prepaid w USA

Najlepsze oferty karty prepaid w USA oferuje sieć TMobile oraz inni dostawcy, korzystający z nadajników tej sieci. Sprawdzone karty prepaid to na pewno trzy firmy: Simple Mobile, Lycamobie, Ultra Mobie. Wielkokrotnie korzystałem z ich usług. Zarówno proces aktywacji karty prepaid jak i obsługi konta jest bardzo intuicyjny. Warto wiedzieć, że do aktywacji karty prepaid tych sieci w zupełności wystarczy polska karta kredytowa lub debetowa.

Gdzie kupić kartę SIM w USA

Karty SIM w USA dobrze kupić w Polsce online, lub będąc w USA kupić w sklepach sieci Walmart lub Target. Tutaj znajdziecie największą ofertę i możecie również skorzystać z fachowej pomocy przy aktywacji nowo zakupionej karty SIM. Pozostałe sklepy w USA, w których możecie kupić karty SIM są to sieciówki CVS, Walgreens, Publix jak również niektóre lokalne sklepy Best Buy. Warto również sprawdzić stacje benzynowe, niektóre z nich mają nawet całkiem przyzwoity wybór kart SIM.
Gdzie nie należy kupować kart SIM w USA?
Na pewno są to lotniska (tutaj ceny są zawsze wysokie) oraz wszelakiego rodzaju automaty oferujące nie tylko karty SIM ale również „jednorazowe” telefony. Trzymajcie się z daleka od takich rozwiązań

Czy w polska karta SIM działa w USA?

Tak. Polska karta SIM zadziała na pewno w USA, należy jednak pamiętać aby aktywować przed wylotem do USA tzw. roaming oraz wykupić dodatkowy pakiet internetowy. Koniecznie należy również sprawdzić ile zapłacicie za rozmowy lub za korzystanie z Internetu korzystając z polskiej karty SIM w USA. Często okazuje się, że warto jednak kupić będąc w USA , lokalną kartę SIM (średnia cena to 55$), która oferuje tańszy dostęp do Interenetu raz darmowe i nielimitowane rozmowy na terenie USA.

Internet i Telefon na kartę SIM w USA

Większość kart w systemie prepaid w USA (karty przedpłacone) mają wloczone w cenę następujące usługi

  • Aktywacja SIM (przez internet na stronie operatora)
  • Nielimitowne rozmowy, SMS i MMS w USA oraz na Hawajach i Puerto Rico
  • Bimitowane rozmowy międzynarodowe wychodzące z USA w tym do Polski. Przeważnie jest to limit 15 minut
  • Bezpłatne odbieranie rozmów, SMS-ów i MMS-ów w USA,
  • Ograniczone (w zależności od wykupionego pakietu) transmisje danych internetowych na terenie USA,
  • Możliwość korzystania z hotspotu,
  • 90% najtańszych kart SIM działa w sieci T-mobile
  • Uniweralny rozmiar karty pasuje do każdego telefonu ( mini SIM, micro SIM, nano SIM)
  • Możilwość wykupienia dodatkowych minut na rozmowy w roamingu (np w Polsce)
  • Możilwość wykupienia dodatkowych minut na rozmowy międzynarodowe do Polski