NASA na Florydzie

NASA-na-Florydzie

Centrum kosmiczne NASA na Florydzie – to jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych. NASA odwiedzanana jest co roku przez kilka milionów turystów i nie są to wygłcznie fanatycy programów lotów kosmicznych Amerykańskiej Agencji Aronautyki i Przestrzeni kosmicznej.

Centrum Kosmiczne NASA imieniem Kennedy’ego znajduje się na wyspie Merritt na Florydzie to coś więcej niż tylko park rozrywki. Centrum Kosmiczne NASA oferuje szereg ekscytujących ekspozycji, wystaw i atrakcji, które dają wgląd w świat kosmosu, nauki, innowacji i wyobraźni.

Czym jest Centrum Kosmiczne NASA na Florydzie?

John F. Kennedy Space Center znajduje się na wyspie Merritt na Florydzie. Jest jednym z dziesięciu centrów National Aeronautics and Space Administration’s (NASA). Od 1968 NASA Kennedy Space Center jest głównym ośrodkiem startowym dla załogowych lotów kosmicznych. Słynne operacje początkowe, takie jak ta dla Apollo i Skylaba, zostały przeprowadzone przez Kennedy Space Center Launch Complex 39. Centrum Kosmiczne Kennedy’ego kieruje również uruchomieniem misji robotów i załóg komercyjnych oraz bada produkcję żywności i wykorzystanie zasobów do eksploracji poza Ziemią. W Centrum Kosmicznym Kennedy’ego jest 700 obiektów i budynków. Kompleks turystyczny jest jednym z nich i mieści najważniejsze zabytki i eksponaty dla zwiedzających w centrum.

Czym jest Kennedy Space Center Visitor Complex?

Wraz ze wzrostem popularności programu Merkurego NASA, coraz więcej prasy i opinii publicznej zaczęło napływać do Centrum Kosmicznego Kennedy’ego, aby przyjrzeć się bliżej rozszerzającemu się programowi kosmicznemu Ameryki. Historyczny start suborbitalny Alana Sheparda 5 maja 1961 roku ponownie przyciągnął uwagę opinii publicznej i do 1963 roku było duże zapotrzebowanie na odwiedzających. W tym samym roku, kiedy teksański kongresmen Olin Teague, przewodniczący Podkomisji Domowej ds. Manned Space Flight, zauważył rosnące zapotrzebowanie, poprosił administratora NASA Jamesa Webba o stworzenie programu dla odwiedzających. Program ten doprowadził do Kennedy’ego Space Center Visitor Complex ze wszystkimi atrakcjami, jakie znamy dzisiaj.

Podczas gdy NASA Kennedy Space Center zajmuje powierzchnię 144 000 hektarów z wieloma obiektami do startów i innych operacji, Kennedy Space Center Visitor Complex jest miejscem dla wszystkich. Centrum dla zwiedzających jest otwarte dla publiczności i oferuje wystawy, wystawy, pamiątki, dwa teatry IMAX i kilka wycieczek autokarowych. Kennedy Space Center Visitor Complex oferuje również codzienne prezentacje od doświadczonego astronauty NASA.

Dlaczego warto odwiedzić NASA na Florydzie?

Centrum Kosmiczne Kennedy’ego na Florydzie jest kluczowym elementem misji NASA. Jest podstawą operacji startu i lądowania promu kosmicznego. Każda załogowa misja w kosmos miała miejsce z NASA Kennedy Space Center. Z biegiem lat obiekt stał się punktem wyjścia dla setek naukowych statków kosmicznych i zastosowań. Centrum Kosmiczne Kennedy’ego zyskało większe uznanie jako miejsce startowe dla Kosmicznego Teleskopu Hubble’a, projektu Mars Rover i New Horizons, New Horizons była pierwszą sondą kosmiczną, która odwiedziła Plutona.

Jakie są największe atrakcje NASA na Florydzie?

Prom kosmiczny Atlantis należący do amerykańskiej Agencji Badań Kosmicznych i Kosmicznych. Atlantis został wyprodukowany przez firmę Rockwell International w Południowej Kalifornii i dostarczony do Centrum Kosmicznego Kennedy’ego we wschodniej Florydzie w kwietniu 1985 roku. Atlantis jest także czwartym operacyjnym i przedostatnim zbudowanym wahadłowcem kosmicznym. Pierwszy lot odbył STS-51-J w dniach 3-7 października 1985 roku.

NASA-Floryda-Prom-Kosmiczny-Atlantis
Prom Kosmiczny Atlantis – NASA, Floryda

Poza tym będziesz mieć okazję:

  • spotkać się astronautą, który mieszkał lub pracował w przestrzeni kosmicznej i wysłuchać fascynujących historii, które mają do opowiedzenia w NASA Kennedy Space,
  • odwiedzić takie atrakcje, jak wcześniej wspomniany wahadłowiec kosmiczny Atlantis, Heroes and Legends Rocket Garden i US Astronaut Hall of Fame,
  • poczuć się jak astronauta za pomocą symulatorów lotów, bezpiecznych również dla dzieci,
  • kupić pamiątki i zjeść pyszny posiłek.

Gdzie znajduje się to Centrum Lotów Kosmicznych?

Dokładny adres to: Floryda NASA, Space Commerce Way, Przylądek Canaveral, Merritt Island, FL 32,953, USA

Centrum Lotów Kosmicznych NASA znajduje się w centralnej Florydzie, bardzo blisko do Orlando i Daytona Beach. Nie ma bezpośredniego transportu publicznego do kompleksu turystycznego, można jednak dojechać do niego samochodem. Hotel oddalony jest o 51 minut jazdy od lotniska, a w kompleksie Visitor znajduje się mnóstwo miejsc parkingowych. Najbliższym lotniskiem do kompleksu jest Melbourne Airport (MLB).

Najbliższe przystanki autobusowe do kompleksu Kennedy Space Center oddalone są od obiektu o 12 minut. Możesz wysiąść na Cargo Road lub Cargo Slip Road, aby dotrzeć do kompleksu.

Kennedy Space Center Visitor Complex posiada własny parking dla samochodów, motocykli i większych pojazdów, takich jak kampery. Opłaty parkingowe pobierane są przy wejściu, bezpośrednio przy wjeździe. Średnia opłata za parking to $10 ( w przypadku godzin 9:00-17:00), jest czynny 24 godziny na dobę, również w weekendy.

Parking jest dostępny 30 minut przed otwarciem kompleksu turystycznego.

Ile kosztuje wejście do Centrum NASA na Florydzie i w jakich godzinach jest ono otwarte?

Obiekt otwarty jest dla zwiedzających przez cały tydzień (od poniedziałku do niedzieli) w godzinach 9.00 – 17. 00.

Pobyt 6-8 godzin w Centrum Kosmicznym Kennedy’ego to najlepszy sposób na spokojne poznanie wszystkich atrakcji.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na zwiedzanie autokarem, w ciągu 2 godzin otrzymamy kompleksowy przegląd najważniejszych atrakcji w Centrum Kosmicznym Kennedy’ego.
Wycieczka do centrum lotów kosmicznych NASA Kennedy Space Center na Florydzie, to jedna z największych atrakcji turystycznych na Florydzie. Warto podczas planowania zwiedzania Florydy, zarezerwować sobie minimum jeden dzień na odwiedzenie tego niezwykłego miejsca. Jeden dzień, to absolutne minimum, ponieważ Kennedy Space Center zwiedza się minimum od 6 do 8 godzin. Jeżeli chcesz zobaczyć dokładnie wszystkie wystawy i hale wystawowe na terenie Kennedy Space Center, to 8 godzin z ledwością wystarcza. Jeżeli do tego masz zamiar spożyć posiłek na terenie centrum lotów kosmicznych, nawet 8 godzin może nie wystarczyć. Więc warto wycieczkę do Kennedy Space center rozsądnie zaplanować.

Jeżeli masz zarezerwowany hotel w innej części Florydy, np. w Orlando lub w Miami, należy do tego doliczyć dojazd na przylądek Cape Canaveral. Więc warto rozsądnie zaplanować dzień na zwiedzanie Kennedy Space Center aby z wizyty skorzystać jak najwięcej i jak najwięcej zobaczyć podczas jednego dnia. Do tego należy wziąść pod uwagę aktualne warunki atmosferyczne panujące w czasie Twojego zwiedzania Florydy. Jeżeli odwiedzenie Kennedy Space Center i Cape Canaveral przypadnie na miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień, przygotuj się na wysokie temperatury i bardzo wysoką wilgotność powietrza. Duża część atrakcji w KSC (Kennedy Space Center) znajduje się na wolnym powietrzu i trzeba się dostosować do florydzkiej temperatury i florydzkich warunków atmosferycznych.

To miejsce odwiedzają tysiące turystów dziennie. Prawdopodobnie dotrzesz tutaj wypożyczonym samochodem lub własnym środkiem lokomocji. Już z daleka są wyraźne oznaczenia na drogach, jak dojechać de Visitor Center Kennedy Space Center i do Hall of Fame – to kolejna, oddzielna atrakcje Cape Canaveral, którą omówimy w innym rozdziale naszego przewodnika po Cape Canaveral i Kennedy Space Center.

Jak dojechać do Centrum NASA

Zaraz po wjeździe na teren Kennedy Space Center Visitor Complex są pobierane opłaty za parking. Dla pani w białej budce należy uiścić stosowną opłatę w wysokości 10 USD za cały dzień postoju na parkingu. Dostaniesz bilecik i kwit, potwierdzający opłatę za parking na terenie Kennedy Space Center, który należy umieścić za przednią szybą samochodu. Następnie zostaniesz pokierowany na odpowiednią część parkingu: numery 0d 1 do 6. Parking jest ogromny więc miejsca jest mnóstwo.
Następne należy przejść kilkaset metrów pod Kennedy Space Center, gdzie znajdują się kasy biletowe i maszyny do sprzedawania biletów, gdzie można kupić bilety przy pomocy karty kredytowej bez konieczności stania w kolejce do kasy.

Bilety do NASA

Podstawowy bilet do NASA Space Center kosztuje 50 USD plus podatek. Za dwie osoby będzie to koszt 106 USD wraz z TAX. Dodatkowo można wykupić specjalne wycieczki z przewodnikiem do innych części Kennedy Space Center, oraz do Hall of Fame. Opcje wykupienia poszczególnych wycieczek i rodzaju biletów są widoczne na dużej tablicy przed wejściem do Kennedy Space Center Visitor Complex.
Naszym jednak zdaniem, jeżeli zamierzasz poświęcić tylko jeden dzień na zwiedzanie Kennedy Space Center nie ma sensu wykupywanie dodatkowych wycieczek, gdyż po prostu nie zdążysz wszystkiego zobaczyć w jeden dzień. Natomiast dla prawdziwych fanów lotów kosmicznych, astronautyki i naprawdę zainteresowanymi poczynaniami NASA, warto zostać tutaj na dwa dni i zaliczyć wszystkie wycieczki związane z Kennedy Space Center na Florydzie.

Warto skorzystać z automatów do biletów aby uniknąć kolejek do kas

Aby uniknąć kolejek przy kasach, choć serwis jest tutaj pierwszej klasy i sprzedaż biletów odbywa się niezwykle sprawnie warto podejść do automatu, włożyć kartę kredytową, wybrać odpowiedni bilet i szybko kupić wejściówkę do tego olbrzymiego muzeum. Są zniżki dla seniorów i dla dzieci. Wraz z biletem dostaniesz mapkę i ulotkę na której wyszczególnione są wszystkie poszczególne miejsca, które należy zwiedzić w Kennedy Space Center.
Na terenie tego olbrzymiego kompleksu są restauracje, miejsca gdzie można kupić zimne napoje i toalety. Pokoje dla matki z dzieckiem i wszystkie udogodnienia jakie sobie można wyobrazić ułatwiające zwiedzanie tego obiektu NASA na Florydzie. Cały obszar Kennedy Space Center Visitor Complex jest położony na terenie parku narodowego na Merit Island, dookoła króluje wspaniała, dzika przyroda, po drodze można zobaczyć ptaki, charakterystyczne dla Florydy, oraz pływające aligatory w jeziorach rozrzuconych na terenie kompleksu. Kierowcy w autobusach czasami zwracają uwagę zwiedzających na okoliczną faunę i florę.

Praktyczne wskazówki podczas zwiedzania Kennedy Space Center

Po wejściu, warto skierować się do informacji, gdzie miła Pani wytłumaczy od czego zacząć zwiedzanie, oraz da nam dodatkową mapę. Jest możliwość wypożyczenia tzw. Audio-tour – słuchawek, gdzie głos przewodnika, objaśnia poszczególne atrakcje na terenie kompleksu Kennedy Space Center. Również jeżeli chcesz przywieźć pamiątki z tej fantastycznej wycieczki, na terenie kompleksu jest kilkanaście sklepów z pamiątkami, doskonale zaopatrzonych w fantastyczne gadżety związane z Kennedy Space Center i podbojem kosmosu. Warto coś przywieźć z takiej wycieczki na Florydę, choćby magnes na lodówkę lub pamiątkową koszulkę.

Do części Kennedy Space Center dojeżdza się specjalnymi wahadłowymi autobusami, których przystanki sa wyraźnie oznaczone na terenie kompleksu. Bezpłatne autobusy na terenie Kennedy Space Center

Visitor Complex. Zwykle czas oczekiwania na następny autobus nie przekracza 15 minut.

Autobus staje w dwóch największych atrakcjach na terenie centrum: Wieża obserwacyjna, na którą należy wejść i z góry oglądać okolicę Kennedy Space Center i ogrom tego miejsca. Z daleka widać wszystkie poszczególne części centrum. Hangar gdzie przechowuje i remontuje się promy kosmiczne, kiedyś największy budynek na świecie, drogi po których poruszają się pojazdy gąsiennicowe, transportujące promy kosmiczne, oraz wyrzutnie rakietowe.

Po drodze także przewodnik w autobusie pokazuje lounch pad, czyli dokładne miejsce skąd startują promy kosmiczne, czyli wyrzutnie rakietową. Mnóstwo informacji pada z ust przewodnika/kierowcy. Oczywiście w języku angielskim z akcentem bardzo amerykańskim. Warto uważnie słuchać i chłonąć informacje przekazywane przez doskonale poinformowanych przewodników/kierowców autobusów.

Następny przystanek autobusu to Apollo/Saturn V Center. Tutaj po obejrzeniu filmu poświęconego misji Apollo, można zobaczyć i przeżyć start Apollo w specjalnym pomieszczeniu imitującym centrum lotów kosmicznych w Houston i przeżyć start rakiety. Wedle przewodnika jest to oryginalne centrum dowodzenia lotami kosmicznymi z tamtych czasów.
Ogłuszający ryk silników startującej rakiety, wibrujące okna i przeżycia prawie jak byłbyś na miejscu, podczas odpalania rakiety w kosmos. Włosy jeżą sie na głowie.

Wystawy na terenie Kennedy Space Center

Mission Status Update at Astronaut Encounter Theater
Tutaj poznasz aktualne poczynania NASA związane z lotami kosmicznymi, aktualnym programem kosmicznym NASA i planowanymi poczynaniami związanymi z eksploracją przestrzeni kosmicznej.

Exploration Space: Explorers Wanted
Wstęp do centrum eksploracji kosmosu. Marzysz o podróżach w kosmos? Chciałbyś polecieć w kosmos? Może to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Space Shuttle Atlantis and Shuttle Launch Experience
Tutaj doświadczysz jak wygląda program NASA i poznasz prom kosmiczny Atlantis. Po obejrzeniu filmu i przedstawieniu audio video, wystawiony prom Atlantis robi wrażenie na odwiedzających. Doskonała okazja do zrobienia zdjęć amerykańskiego promu kosmicznego i poznania historii promów kosmicznych. Mnóstwo artefaktów i rzeczy związanych z misjami promów w kosmos. Arcyciekawa wystawa i wspaniałe doświadczenie.

Prom kosmiczny Atlantis w NASA na Florydzie

Eye on Universe: The Hubble Space Telescope
Poznaj lepiej ten sławny, kosmiczny teleskop Hubbla, przyglądający się i badający głęboką przestrzeń kosmiczną. Poznaj co udało się odkryć naukowcom przyglądającym się wszechświatu przez soczewki teleskopu Hubbla.

Astronaut Encounter
Zapytaj w informacji o której godzinach rozpoczynają sie prelekcje na żywo. W tej klimatyzowanej sali przemawiają i opowiadają o swoich przeżyciach prawdziwi astronauci, którzy byli w przestrzeni kosmicznej. Wspaniałe doświadczenie i warto posłuchać co przeżyli i co widzieli pionierzy kosmosu.

Angry Birds Space Encounters
Fani Angry Birds zakochaja się w tym miejscu. Intergalaktyczne ganianie za jajkami, podczas gdy to najdziwniejsze stado ptaków rywalizuje ze Space Pigs. Musisz to przeżyć, nawet jeżeli nie jesteś fanem Angry Birds Universe…

Rocket Garden
Od tego miejsca najlepiej zacząć zwiedzanie Kennedy Space Center, gdyż znajduje się na wprost wejścia. Tutaj każda rakieta jest dokładnie opisana i zaraz przypomną Ci się zdjęcia z telewizji i zobaczysz iż te amerykańskie rakiety, nie są takie wielkie, jak wydają się w telewizji. Tutaj także zobaczysz jak niewielkie i ciasne są lądowniki kosmiczne wracające na ziemię z kosmonautami. Do niektórych nawet można wejść do środka.

Early Space Exploration
Tutaj poznasz Mercury Mission Control. Wszelkiego rodzaju konsole i inne artefakty związane z misjami kosmicznymi we wczesnej fazie odkrywania kosmosu przez Amerykanów.

Astronaut Memorial
To miejsce upamiętniające ofiary podboju kosmosu. Znani astronauci, którzy stracili życie i poświęcili się dla ludzkości.

Space Walk of Honor
Poznaj pionierów w przestrzeni kosmicznej, oraz fundatorów programów kosmicznych NASA.

Children’s Play Dome
Plac zabaw dla dzieci. Ocienione miejsce, gdzie dzieci mogą wyżyć się do woli, a rodzice trochę odpocząć. Nie można zostawiać dzieci bez opieki w tym miejscu.

IMAX Theaters na terenie Kennedy Space Center
W informacji przy wejściu warto zapytać się o której rozpoczynają się poszczególne seanse. Po rozpoczęciu projekcji nie ma możliwości wejście. Trzeba stawić się 15 minut przed rozpoczęciem seansu w IMAX Theater. Można zobaczyć następujące filmy:

Hubble 3-D
Polataj wraz z astronautami wokół teleskopu Hubble. Tego największego i mającego najistotniejsze znaczenie w odkrywaniu tajemnic przestrzeni kosmicznej. Zaczerpnij informacje jak teleskop Hubble zmienił nasze postrzeganie świata i wszechświata. Narratorem w tym filmie jest Leonardo DiCaprio.

Space Station 3-D
Tutaj Tom Cruise opowiada jak wygląda życie w przestrzeni kosmicznej i w stanie nieważkości w środku statku kosmicznego. Oszałamiające efekty IMAX – 3D naprawdę robią wrażenie. Poznaj życie od podszewki na stacji kosmicznej i doświadcz prawie tego samego co doświadczają astronauci w przestrzeni kosmicznej lub przebywając na orbicie okołoziemskiej.

Sklepy i pamiątki na terenie Kennedy Space Center

The Space Shop
Największy na świecie sklep poświęcony kosmosowi i przestrzeni kosmicznej. Kosmiczne pamiątki , którym się nie oprzesz. Koszulki z NASA, czapki z logo NASA itp. Frajda zakupów głównie dla dorosłych.

Shuttle Express Gifts
Tutaj zakupisz pamiątki związane z promem kosmicznym Atlantis, oraz z programami kosmicznymi NASA. Sklep znajduje się na terenie gdzie zwiedza się prom Atlantis.

Voyagers
Przy głównym wejściu. Nawet nie musisz kupować biletu do Kennedy Space Center, aby okupić się w pamiątki związane z NASA i z podbijaniem przestrzeni kosmicznej. Nie ma potrzeby kupowania biletu, sklep znajduje się przed głównym wejściem do Kennedy Space Center.

The Right Stuff
Tutaj zakupisz pamiątki związane z misjami Apollo. Sklep znajduje się na terenie Apollo/Saturn V Center.

Angry Birds Space Ancounter Gift Shop
Tutaj można okupić się we wszystko co związane jest z Angry Birds. Sklep na terenie Angry Birds Space Encounter.

Mission Control Photo Lab
Jeżeli zdecydowałeś się na pamiątkowe zdjęcie, podczas zwiedzania centrum w tym miejscu można je odebrać.

Praktyczne wskazówki i informacja podczas zwiedzania Kennedy Space Center

Information Center
Znajduje się tuż przy wejściu po lewej stronie. Obsługa mówi zwykle w kilku językach. Tutaj dostaniesz darmowe mapki Kennedy Space Center i dowiesz się o godzinach rozpoczęcia shows i filmow IMAX na terenie kompleksu. Tutaj także są do odebrania audio-guides. Także elektryczne wózki dla niepełnosprawnych, wózki inwalidzkie i inne rzeczy ułatwiające zwiedzanie. Bardzo pomocna obsługa. Potrzebujesz informacji, skieruj się do Information Center.

Firs Aid
Pierwsza pomoc. W nagłych wypadkach na posterunku pielęgniarka i pomoc medyczna. Sprawdź na mapie dokładne położenie pierwszej pomocy.

Pet Kennels
Masz zamiar zabrać swojego zwierzaka na tę wycieczkę do Kennedy Space Center na Florydzie? Tutaj bezpłatnie możesz zostawić psa lub kota pod opieką doświadczonych opiekunów. Klimatyzowana instytucja, gdzie zwierzaki przetrwają do końca Twojego zwiedzania.
Pamiętaj, ne można zwierzęcia zostawiać w samochodzie. W USA jest to przestępstwo, grożące karą więzienia lub wysoką grzywną.

NASA
Centrum lotów kosmicznych NASA na Florydzie

Lost Parents
Na wypadek zgubienia się dziecka lub rodziców na terenie Kennedy Space Center. Sprawdź lokalizację na mapie.

Lost Items
Zgubiłeś komórkę? Lub swój cyfrowy, cenny aparat fotograficzny zostawiłaś w autobusie? Trzeba udać się do Information Center lub zadzwonić na numer 321.449.4223

ATM
Bankomaty na terenie Kennedy Space Center. Ulokowane przy wejściu, także w pobliżu toalet na terenie Kennedy Space Center, oraz w sklepie The Space Shop.

Services for Guest with Disabilities
Obsługa turystów niepełnosprawnych. Zapytaj każdego pracownika na terenie ośrodka lub w informacji przy wejściu. Do dyspozycji zwiedzających są skutery, oraz wózki inwalidzkie. Kennedy Space Center jest w całości dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Posiłki i restrauracje na terenie Kennedy Space Center
Orbit Cafe
Pierwszy posiłek na terenie centrum. Nie tak ciężki aby utrudnić zwiedzanie, ale wystarczająco duży aby sprawnie i z zapałem rozpocząć zwiedzanie KSC. Znajduje się tuż przy kinach IMAX niedaleko wejścia do muzeum.

Rocket Garden Cafe
Z tego miejsca podczas spożywania posiłku możesz podziwiać rakiety Atlas i Titan, wynalazki NASA, które pierwsze wynosiły amerykańskich pilotów w kosmos. Bogaty wybór dań, który zadowoli każde podniebienie i wypełni puste żołądki turystów.

Milky Way
Tutaj chłodne napoje niezbędne podczas zwiedzania tego ogromnego kompleksu. Także lody i mrożony jogurt dla najmłodszych. Znajduje się tuż przy wejściu do Astronaut Encounter Theater.

Lunch with Astronaut
Tutaj okazja do spożycia lunchu z prawdziwym astronautą. Weterani NASA jedzą wspólnie ze zwiedzającymi lunch i gawędzą o podróżach kosmicznych. Posłuchaj fascynujących historii od tych którzy byli w kosmosie.
Tutaj obowiązuje dodatkowa opłata. Zapytaj w informacji przy wejściu o godzinach rozpoczęcia i o szczegóły takiego niezwykłego posiłku. Odbywa się w Debus Conference Center na terenie Kennedy Space Center, niedaleko wejścia.

Moon Rock Cafe
Mieści się w Apollo/Saturn Center
Na tym etapie zwiedzania zwykle to miejsce jest pełne turystów. Dobre i w rozsądnych cenach posiłki. Czasami trzeba wystać się w kolejce lub nawet czekać na stolik podczas wysokiego sezonu turystycznego na Florydzie.

PERK (Pastry Espresso Retrieval Kiosk)
Mocna kawa z ekspresu na wzmocnienie sił podczas zwiedzania na pewno każdemu turyście się przyda. Także możliwość spożycia lunchu.

Godziny otwarcia Kennedy Space Center
Otwarte codziennie od 9.00 do 19.00
Autobusy w środku centrum kursują od 10.00 co piętnaście minut. Zwiedzanie autobusem trwa około 2 godzin
Ważne: ostatni autobus odchodzi o 14.30

Adres Kennedy Space Center Visitor Complex na Florydzie
Kennedy Space Center Visitor Complex
State Road 405, pomiędzy Range Road, oraz East Avenue SW. Wprowadź miasto Orsino do GPS.
Cape Canaveral, FL 32899, USA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.