Parki Rozrywki w Orlando

Turystyczny przewodnik po Orlando na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Nie wszystkim może wakacje w Orlando mogą odpowiadać, ale tego miejsca na mapie turystycznej Florydy pod żadnym pozorem nie można ignorować. Otwarty jeszcze w latach 50-tych Disney World i cała struktura turystyczna, zbudowana na bazie tego olbrzymiego obiektu, stanowi niezwykle ważne miejsce nie tylko na mapie turystycznej Florydy, ale także na światowej mapie turystycznej. To jedna z największych i najważniejszych atrakcji turystycznych na świecie, nie tylko w USA. Orlando i świat Walta Disneya odwiedzają miliony ludzi z całego świata, począwszy od amerykańskich i kanadyjskich turystów, przez europejskie rodziny na japończykach skończywszy.

Orlando odwiedza, niesamowite 51 mln turystów rocznie! To niewiarygodna liczba ludzi, którzy nie tylko zwiedzają świat Disneya, ale także gdzieś śpią, gdzieś spożywają posiłki i gdzieś chodzą na zakupy. Proszę sobie wyobrazić jak olbrzymia jest tutaj infrastruktura hotelowo-gastronomiczna, która jest w stanie pomieścić i obsłużyć taki ogrom ludzi. Niektórzy nazywają Orlando super-stolicą światowej turystyki. Doskonały klimat Orlando praktycznie o każdej porze roku, więcej atrakcji skupionych jest w jednym miejscu, nie ma potrzeby podróżowania z miejsca na miejsce. To przede wszystkim doskonałe miejsce na rezerwacje wakacji w Orlando z całą rodziną. O dzieciach już nie trzeba wspominać, jak działa na nie słowa: Disney World.

Trochę faktów o Orlando
Miasto Orlando leży w stanie Floryda na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Orlando leży w hrabstwie Orange County. Orlando należy do tzw. Greater Orlando metropolita area, skupiając w sobie okoliczne miasta i największe atrakcje turystyczne zlokalizowane wokół Orlando. Orlando ma ponad 240.000 mieszkańców i jest 79 w kolejności największym miastem w USA.
Całkowita liczba ludności należąca do Greater Orlando, liczy blisko 2.135.000 mieszkańców i kiedy w taki sposób liczymy liczbę ludności, to Orlando jest 26 w kolejności największym miastem w Stanach Zjednoczonych i trzecim największym miastem w stanie Floryda.

Największe atrakcje Orlando w skrócie
Wiadomo iż najbardziej Orlando jest znane ze swoich parków rozrywki. Najbardziej znane to Disney World. W Orlando są także inne atrakcje turystyczne do zobaczenia, jak np. Disney’s Animal Kingdom, to także jedna z najnowszych atrakcji turystycznych w Orlando na Florydzie. Kolejną olbrzymią atrakcją Orlando jest Epcot, niektórzy twierdzą iż jest to atrakcja bardziej dla dorosłych niż dla dzieci, ale wizyta w Epcot z pewnością zadowoli każdą rodzinę z dziećmi w różnym wieku. To bardziej edukacyjna i pouczająca rozrywka w ramach artrakcji turystycznych Orlando.

DISNEY-ZAMEK-DISNEYA-FOTO
Orlando Floryda zawsze kojarzące się ze światem Walta Disneya …

Kolejną atrakcją to Disney MGM Studios. Tutaj poznasz jak powstają kreskówki Disneya i filmy fabularne Disneya. Dowiesz się jak powstała Myszka Miami, Pies Pluto, Kaczor Donald i inne rysunkowe charaktery ze świata Walta Disneya.

Jeżeli Twoimi idolami są znane postaci filmowe z amerykańskich kinowych przebojów kasowych, to koniecznie wybierz się do Universal Studios Island of Adventures w Orlando. Koniecznie skorzystaj z niesamowitej kolejki górskiej. Niesamowite przeżycia czekają na Ciebie. Na koniec zostaw sobie SeaWorld, gdzie poznasz podwodne życie zwierząt z tropikalnych wód, nie tylko Florydy, ale także innych tropikalnych mórz i oceanów na świecie.

Inne atrakcje w Orlando Floryda
Jeżeli tego typu atrakcje nie są dla Ciebie i Twoją pasją np. są zakupy i „chodzenie po sklepach”, dlaczego nie wybrać się na przedświąteczne zakupu do Orlando. Okoliczne centra handlowe, shoping malls i wszelkiego rodzaju outlety, kuszą turystów do wspaniałych, satysfakcjonujących zakupów, nie tylko największych amerykańskich marek, ale także światowych projektantów mody, obuwia, odzieży i akscesorii, torebek, oraz kosmetyków, itp.

Oprócz Orlando, warto się wybrać na zakupy do pobliskiego Kissimmee. Koniecznie odwiedź Pointe Orlando, Disney Village Market Place i Old Town w Kissimmee.

ORLANDO-STUDIOS-FLORIDA

Dla amatorów dobrej kuchni i obfitego obiadu lub kolacji, także znajdzie się miejsce w Orlando. W Ameryce porcje jedzenia są olbrzymie, tutaj naprawdę można porządnie przytyć i wrócić z wakacji na Florydzie z ekstra kilogramami. W pobliskim Kissimmee. Co roku organizowane jest Medieval Times Diner, oraz Tournament.

Przy okazji możesz poobserwować średniowiecznych rycerzy sposobiących się do walki na śmierć i życie. Jeżeli akurat Twój pobyt przypadnie na Sylwester i Nowy Rok w Orlando, to koniecznie wybierz się do Disney’s Pleasure Island, gdzie co roku hucznie obchodzi się Sylwestra i Nowy Rok. Tańce na ulicach i laserowe pokazy świateł na pewno Ci się spodobają.

Jeżeli lubisz szwedzki stół, koniecznie wybierz się do downtown Orlando na ulicę Church Street Station. Miejsce wypełnione nie tylko masą restauracji, barów i miejsc, gdzie można spożyć dobry posiłek, ale także wypełnione innymi atrakcjami turystycznymi.

Ciekawostka: ostatniego drinka można zamówić tutaj o 2 nad ranem, więc i w ten sposób można celebrować wakacje w Orlando z lamką wina w ręku lub kieliszkiem z mocniejszym trunkiem.
Jeżeli i tego ci mało, to wybierz się do Universal Studios City Walk. Olbrzymia 30 akrowa mekka rozrywki na Florydzie. Wypakowana restauracjami, klubami nocnymi, kinami, rozrywką i muzyką na żywo, oraz mnóstwem sklepów.

CRUSTY-BURGER-ORLANDO

W pobliżu Orlando
Jeżeli Twoim sposobem na wakacje na Florydzie jest trochę spokojniejszy wypoczynek, można się wybrać w okolice Orlando. To pod warunkiem jeżeli dysponujesz większą ilością czasu i harmonogram Twojego zwiedzania i wypoczynku na Florydzie, pozwoli na wycieczkę poza miasto i przejechanie paru mil w poszukiwaniu jeszcze większej ilości atrakcji turystycznych w pobliżu Orlando. A jest ich tutaj naprawdę całe zatrzęsienie.

Samo Orlando posiada bardzo ładne muzeum nauki, warto także zobaczyć muzeum sztuki w Orlando. Ośrodek NASA na Florydzie znajduje się stosunkowo niedaleko od Orlando. Warto zobaczyć centrum lotów kosmicznych Keneddyego, a po południu odpocząć na pobliskiej Cocoa Beach, na wschodnim wybrzeżu Florydy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.