Przewodnik po Miami

Przewodnik po Miami

Przewodnik po Miami na Florydzie. Informacje dla osób planujących odwiedzić Miami na Florydzie.

Jeśli planujesz odwiedzić Miami na Florydzie, poniższy krótki przewodnik pomoże Ci zaplanować niezapomnianą wycieczkę. Pamiętaj, że Miami to nawiększe miasto na Florydzie, które oferuje ogromną ilość atrakcj. Znajdziesz tu nie tylko piękne plaże, ale również nowoczesne centrum biznesowe, imponującą architekturę, zabytki, dzielnice artystów oraz imigrantów i wiele innych arcyciekawych miejsc.

Miami -centrum
Centrum nowoczesnego Miami.

Wielu Polakom z mojego pokolenia (wczesne czterdziestki) Miami nieodmiennie i uparcie kojarzy się ze wspaniałym serialem telewizyjnym emitowanym przez komunistyczną, Polską telewizję w latach osiemdziesiątych. Serial zatytułowany „Miami Vice”. Któż z Was go nie pamięta? Te kolory! (pod warunkiem iż miałeś kolorowy telewizor) ! Te klimaty, Ci ludzie! Amerykański serial telewizyjny, który gromadził miliony przed telewizorami w szarej Polsce. I coś w tym, moi drodzy… jest. Magia Miami i klimat Miami, emanuje z każdego zaułka miasta i najmniejszej ulicy w downtown Miami. Teraz tylko Miami kojarzy się tym młodszym z piosenki Willa Smitha „Welcome to Miami”. I to jest właśnie kwintesencja Miami na Florydzie!

Tutaj doskonale czuć oddech pobliskiej Kuby, klimatów karaibskich i magii Ameryki Południowej, najbardziej ukochanego przeze mnie kontynentu na świecie. Do tego dochodzi wysoki standard życia w Stanach Zjednoczonych. Miami to taka amerykańska namiastka latynoskiego świata i latynoskiego postrzegania rzeczywistości. Jakże innego od naszej smutnej rzeczywistości ze wschodniej Europy. Ten klimat Ameryki Południowej, Kuby i Karaibów, ale w amerykańskim wykonaniu i amerykańskiej jakości. Tutaj ludzie wiedzą jak żyć i cieszyć się życiem.

Prawdziwe Miami

Spacerując po raz pierwszy po drewnianych pomostach, wzdłuż South Beach Miami, doświadczysz prawdziwej atmosfery Miami. Życie na plaży to jest to! Tutaj tysiące ludzi codziennie uprawia sport, mnóstwo ludzi biega i aż zazdrość ściska, kiedy widzisz opalone i wyćwiczone, atrakcyjne ciała z siłowni. W Miami mnóstwo ludzi uprawia aktywnie sport i chodzi do siłowni, oraz fitness klubów. To widać zaraz po przyjeździe do miasta.

Takie ma się przynajmniej wrażenie, spacerując wzdłuż plaż w Miami i przechadzając się wieczorem po ulicach Miami. To bardzo stymulujące uczucie i aż samemu się ma ochotę wskoczyć choć na dwie godzinki do najbliższej siłowni w mieście. W ogóle w Miami zobaczysz mnóstwo ludzi doskonale wyglądających i niezwykle atrakcyjnych fizycznie. Zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Do Miami dociera kult ciała i zdrowego stylu życia. W ogóle, w Ameryce ludzie bardzo dbają o siebie, swoje zdrowie i swoje ciała. Do tego dochodzą latynoskie wpływy z Ameryki Południowej, gdzie ludzie również niezwykle starannie dbają o siebie i swój wygląd zewnętrzny. Nie zapominajmy iż krajem numer jeden, gdzie wykonuje się najwięcej operacji plastycznych na świecie, to ciągle Stany Zjednoczone.

A jakie kraje są na drugim i trzecim miejscu pod względem wykonywanych operacji plastycznych? Na drugiej pozycji pod względem ilości wykonywanych operacji plastycznych na świecie jest niesamowita Brazylia, a na trzecim miejscu plasuje się, równie bliska nam sercu, Hiszpania. W tym kraju również wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny.

Miami to smak i wpływy tych wszystkich niesamowicie kolorowych i ciekawych krajów. To wszystko poczujesz w każdym zakątku Miami. Jeżeli kochasz plaże i ciepłe morze, to w Miami znajdziesz chyba najpiękniejsza plaże na całej Florydzie, kilkanaście kilometrów złotych łach piasku. Wzdłuż plaży górują wieżowce, luksusowe apartamentowce i pięciogwiazdkowe hotele. Plaże w Miami nigdy nie są zatłoczone, plaże są niezwykle zadbane i codziennie czyszczone przez służby sanitarne w mieście. W Miami o każdej porze roku można wybrać się na plażę i zdobyć wspaniałą opaleniznę.

Polecam też bardzo, wieczorne wyjście na Lincoln Road w Miami. Ta reprezentacyjna aleja Miami, wypełniona jest restauracjami, knajpkami, nastrojowymi pubami i barami, oraz mnóstwem sklepów. Tutaj kupisz również pamiątki z Miami, t-shirty z Miami i magnesy na lodówkę z Miami. Także kubki z napisem „I love Miami”, jeżeli akurat ten asortyment pamiątek kolekcjonujesz i przywozisz do domu z każdej wycieczki zagranicznej. Miami ma wszystko co potrzebne do udanego wypoczynku w tropikalnym klimacie południowej Florydy.

Wycieczki po Miami

zwiedzanie Miami

W Miami jest mnóstwo atrakcji turystycznych, na które trzeba poświęcić przynajmniej kilka dni w swojej podróży na Florydę. Jeżeli jesteś ograniczony czasem, najlepiej jest wykupić wycieczkę po Miami z przewodnikiem i skorzystać ze zorganizowanego zwiedzania miasta. Bilety na tego typu wycieczkę po Miami, można kupić nawet w niektórych supermarketach, nawet w Walgreens, a także w biurach informacji turystycznych w mieście. Czasami tego typu wycieczki sprzedają hotele w Miami, albo sprzedawcy ze stoiskami rozłożonymi na ulicach w najbardziej ruchliwych miejscach Miami. Łatwo poznasz tego typu miejsce po kolorowych folderach reklamujących wycieczki po Miami.

Warto wykupić tego typu wycieczkę po Miami, gdyż koszt takiej wycieczki nie przekracza 50 dolarów za osobę, a w cenie jest autokar, oraz wszystkie największe atrakcje turystyczne w Miami. Dzielnica Kubańska, Coral Gables, dom Gianni Versace w Miami, oraz wejście do Miami Aquarium. Są dostępne różne wycieczki z różnymi atrakcjami, zwykle ulotka dołączona do biletu, dokładnie objaśnia co jest w cenie takiej wycieczki po Miami. Podane są informacje skąd odjeżdża autobus i ile kosztuje każda tego rodzaju wycieczka. Z reguły większość atrakcji jest w cenie, ale czasami trzeba dodatkowo zapłacić za wejścia do poszczególnych atrakcji turystycznych.

Jeżeli indywidualnie zwiedzasz Miami, to warto z tego skorzystać, ponieważ cena jest atrakcyjna, a w jeden dzień można sporo zobaczyć w Miami.
W Miami jest mnóstwo ofert zakwaterowania i noclegów w najprzeroźniejszym budżecie, ale szczególnie polecam hotel przy South Beach Miami. Mimo wysokich cen za nocleg, warto doświadczyć typowej atmosfery Miami, zapachu plaży i oceanu, biegających ludzi i wieczornego spaceru wzdłuż plaży. Tego trzeba doświadczyć i przeżyć, aby dobrze poznać życie w Miami. W sławnym przeboju Willa Smitha „Welcome to Miami”, coś naprawdę jest…

Miami to niezwykle miasto, pełne energii, młodych ludzi, zadbanych, pięknych kobiet i przystojnych mężczyzn. Ulice emanują seksownymi kobietami z latynoskimi ciałami i latynoską zmysłowością, to widać na każdym kroku w Miami. Od czasu do czasu po Collins Avenue przemknie Lamborghini lub Ferrari z doskonale wyglądającymi ludźmi we wnętrzu. To właśnie jest Miami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.