Sarasota

Z ponad 35 milami wspaniałych plaż na zachodnim wybrzeżu Florydy, nad Zatoką Meksykańską, Sarasota, to miejsce z jednymi z najlepszych plaż na Florydzie i na świecie! Piaszczyste plaże w Sarasota, wymienia się wśród najlepszych plaż w Stanach Zjednoczonych, włączając w to nawet dalekie Hawaje na Pacyfiku.
Poznaj lepiej Sarasotę na Florydzie w naszym przewodniku turystycznym po Sarasota na zachodnim wybrzeżu Florydy.

Od dziesięcioleci wspaniałe plaże i łagodny klimat tego zakątka Florydy, przyciągają nie tylko wczasowiczów, ale i inwestorów w wakacyjne nieruchomości na Florydę. Jedna z najsławniejszych plaż w Sarasota, to plaża Siesta Key Beach. Tutaj możesz nurkować, pływać w masce i uprawiać wszystkie rodzaje sportów wodnych, od żeglarstwa począwszy, a na surfingu skończywszy. Piasek na plaży w tej części Florydy, jest zupełnie biały, a woda w morzu przeźroczysta. Koniecznie zajrzyj na plażę Caspersen Beach, to, jeżeli poszukujesz ciszy i prawdziwego spokoju na Florydzie. A może ucieczki od zagonionej rzeczywistości…
Tutaj na pewno nie rozczarujesz się żadną z plaż w Sarasota i okolicach.

Jeżeli masz w planach zwiedzanie obydwu wybrzeży Florydy, tego atlantyckiego i również wybrzeża zachodniego, czyli wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, to nie pomiń Sarasoty w swoich wakacyjnych wojażach po południu Stanów Zjednoczonych. Miasto Sarasota leży w hrabstwie Sarasota County na południowo-zachodnim wybrzeżu Florydy. Sarasota leży na południu od Zatoki Tampa i na północ od Fort Myers na zachodniej Florydzie.

PLAŻA-SANDERLING-SARASOTA
Sanderling Beach w Sarasota

Do Sarasoty zalicza się również wysepki oddzielające Zatokę Sarasota od zatoki bliżej miasta, znane pod nazwą Keys. Wśród nich są wysepki Siesta Key i Lido Key. Te miejsca znane są na świecie, przede wszystkim ze względu na swoje doskonałe plaże i piękny, biały piasek. W naszym przewodniku po Sarasota Floryda, znajdziesz hotele w Sarasota, zakwaterowanie w Sarasota, w postaci apartamentów na wynajem. Przedstawimy także atrakcje turystyczne w Sarasota i miejsca warte uwagi, jeżeli masz zamiar zwiedzić tę część zawsze słonecznej Florydy.

Sarasota fakty
Miasto Sarasota liczy około 53.000 mieszkańców. Sarasota to największe miasto w strefie Bradenton-Sarasota-Venice i jest stolicą hrabstwa o tej samej nazwie – Sarasota County. Sarasota leży w strefie klimatu wilgotnego, subtropikalnego. Tutejszy klimat charakteryzuje się, długimi i bardzo gorącymi latami, łagodnymi zimami i wysoką wilgotnością powietrza przez cały rok. Generalnie pogodę w Sarasota można podzielić na porę suchą i porę deszczową. Pora deszczowa w Sarasocie trwa od od czerwca do września, a pora sucha trwa od października do maja.

FLYBOARDING
Flyboarding w Sarasota

Nie tylko plaże Sarasota są wymieniene w najprzeróżniejszych przewodnikach turystycznych po Florydzie i USA. Miasto posiada również inne atrakcje turystyczne do zaoferowania i spędzając tutaj wakacje lub wczasy z rodziną na pewno nie będziesz się nudził, kiedy ze spieczonymi plecami od florydzkiego słońca zejdziesz z plaży i powiesz sobie: mam już serdecznie dość tego intensywnego (czytaj: palącego) słońca Florydy ….

Jednym z najsławniejszych mieszkańców Sarasoty był znany amerykański potentat cyrkowy: John Ringling, który przeprowadził się do Sarasoty w 1910 roku. Ten wielki amerykański showman, zostawił po sobie ślady w każdym miejscu Sarasoty, ale przede wszystkim stworzył muzeum Ringling Museum of Art, gdzie znajduje się unikalna kolekcja barokowej sztuki, między innnymi dzieła Velazqueza i Halsa.
Warto także zobaczyć były dom Ringlinga: Ca’ d’Zan.

SIATKÓWKA-PLAŻOWA
Siatkówka na plażach Sarasoty …

Sarasota często bywa nazywana stolicą kulturalną Florydy. Główna ulica w mieście została odrestaurowana do swojego byłego splendoru, pochodzącego z początków XX wieku. Jeżeli lubisz dobrze zjeść i dobra restauracja jest w Twoich planach wakacyjnych na Florydzie, to koniecznie musisz się wybrać do Sarasota Quay. Najlepsze miejsce na kolację z ukochaną lub ukochanym, oraz na dobrą nocną zabawę. Do wyboru jest mnóstwo restauracji, pubów i klubów, oferujących wszelkiego rodzaju rozrywkę dla turystów i mieszkańców Sarasoty w każdym wieku.

Wspaniałe spacery lub przejażdżki wzdłuż pięknego wybrzeża Sarasoty to konieczny punkt w zwiedzaniu Sarasoty i okolic tej części Zatoki Meksykańskiej. Pobliskie parki i ogrody również stanowić mogą doskonałe miejsce do odpoczynku, relaksu i wyciszenia nerwów po intensywnym życiu zawodowym w kraju lub w USA. To piękne miasto i powinieneś koniecznie je odwiedzić podczas swojej wycieczki po Florydzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.