Zakupy w USA

Zakupy na terenie Stanów Zjednoczonych. Poradnik jak kupować w Stanach Zjednoczonych i jak wyglądają w praktyce zakupy na terenie Stanów Zjednoczonych, na Florydzie i innych miejscach USA. Praktyczne informacje przydatne dla wybierających się do Stanów Zjednoczonych na wielkie zakupy lub dla tych, marzących o taniej i markowej odzieży, którą można kupić w USA o kilkanaście procent taniej (czasami kilkadziesiąt procent taniej!) niż w Polsce lub w Europie. USA to doskonałe miejsce na zakupy wszelkiego rodzaju towarów, oraz organizację wycieczki na zakupy. Szczególnie markowa odzież i obuwie, zawsze kuszą niskimi cenami w Stanach Zjednnoczonych.

Nie od dziś wiadomo iż buty Nike czy koszulka Polo Ralph Laurent w Stanach, można kupić o wiele taniej niż np. w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy w Polsce, gdzie jeszcze do niedawna markowa odzież w ogólne nie była znana. Stany Zjednoczone to idealne miesce na dobre zakupy i niskie ceny.

Fakty są takie, iż warto wybrać się na zakupy do Stanów, szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy ceny odzieży i akscesorii (torebki, paski, itp.) obniżone są czasami do 70% i więcej. Naprawde trudno się oprzeć tego rodzaju „zabójczym” ofertom i obniżkom cenowym i nie kupić sobie wymarzonej pary dżinsów, kurki lub dobrych sportowych butów, które w Polsce czy w Europie kosztują fortunę. SALE wtedy jest wszędzie. Możesz szaleć do woli ze swoją kartą kredytową! O konsekwencjach zakupów w USA, pomyśleć trochę później …

Ograniczać nas może tylko ilość kilogramów, jakie możemy wnieść na pokład powracającego do Polski samolotu. Dlatego należy rozsądnie skalkulować, czy np. kupując setki tanich towarów w USA bardzo tanio, za którę i tak będę musiał zapłacić za dodatkowe kilogramy nadbagażu, na lotnisku.
Ewentualnie pozostaje wysyłka paczki (a może konteneru) ze Stanów do Polski, ale to też są dodatkowe koszty, jak doskonale wszystkim wiadomo. Więc naszym zdaniem do tego rodzaju shoppingu w USA, należy podejść bardzo rozsądnie i z rozwagą, aby nasze zakupy w USA były udane i pełne satysfakcji po powrocie do domu.

MACY’S

W internecie także istnieje mnóstwo sklepów internetowych oferujących towary dostępne tylko w USA dla polskiego konsumenta. Tutaj też trzeba rozważnie skalkulować koszty i porównać ceny towarów, czy tego rodzaju zakupy tak naprawdę bedą dla nas opłacalne. Do tego trzeba wziąść pod uwagę wahający się kurs polskiej złotówki w stosunku do dolara amerykańskiego. Niektóre doskonałe i tanie marki amerykańskie jak np. GAP czy Amarican Eagle, nie są dostępne w Polsce, więc aby zakupić tego rodzaju odzież, może warto wybrać się na wycieczkę zakupową do Nowego Jorku albo do Los Angeles, choć zachodnie wybrzeże to już dalsza wyprawa.

Miami jest również bardzo dobre na zakupy. Także Fort Lauderdale to doskonałe miejsce na zakupy. Mnóstwo zakupowych wycieczkek z Brazylii, przyjeżdza właśnie specjalnie do Fort Lauderdale, gdzie znajduje się jedno z największych centr handlowych na Florydzie. Polecamy na całodzienną wyprawę, dla tych lekko opętanych szaleństwem niekontrolowanych zakupów!

Turyści szukają okazji na tanie zakupy w USA
Tysiące turystów z Polski podczas wakacji lub wycieczki do USA kupuje tanią odzież w USA. W Stanach kupisz rzeczy taniej, nawet o kilkanaście procent taniej niż gdzie indziej na świecie. Najlepiej skoncentrować się na odzieży, obuwiu i akscesoriach, takich jak torebki, paski, zegarki, oraz biżuteria.
Także w Stanach Zjednoczonych fantastyczne są artykuły do spania, jak wysokiej jakości pościel, poduszki, kołdry, prześcieradła, ręczniki, itp. W tym wypadku trzeba dokładnie wiedzieć gdzie, tego rodzaju artykuły najlepiej kupować w danym mieście Stanów Zjednoczonych.

Gdzie najlepiej kupować w Stanach Zjednoczonych
Stany Zjednoczone to prawdziwy raj dla zakupoholików. To kraj konsumenta, miejsce, gdzie atakowany jesteś mnogością towarów, najlepszymi brandami i doskonałymi sklepami i centrami handlowymi. Obsługa sklepów w Stanach Zjednoczonych jest nieporównywalna do innych krajów na świecie. Wysokiej jakości serwis i szacunek dla klienta jest tutaj na pierwszym miejscu. Sprzedawcy przechodzą specjalne szkolenia aby umieć w profesjonalny sposób obsłużyć klienta i dobrze sprzedać swój produkt. Tak ciągla brakuje tego w Europie i nędznej Polsce. Szkoda iż w Europie tego nie ma, a klient jest traktowany w nieprofesjonalny sposób, a czasami jak intruz w sklepie. Szczególnie jest to odczuwalne w zniszczonej przez system (dawny i obecny), Polsce. Obsługa w Polsce to poprostu porażka. Czas żeby to zmienić i zacząć się uczyć od mądrzejszych narodów ….

STANY-ZJEDNOCZONE-ZAKUPY
Amerykański towar tylko w USA

W USA klient traktowany jest z prawdziwym szacunkiem, do jakiegokolowiek sklepu zawitasz, czy tego taniego, czy też sklepów gdzie asortyment towarów zaczyna się od kilkunastu tysięcy dolarów. Serwis i traktowanie klienta, ma tutaj pierwszorzędne znaczenie. To bardzo charakterystyczne dla Stanów Zjednoczonych.

W centrum miast jest mnóstwo sklepów, ale jeżeli planujesz specjalną wyprawę do USA na zakupy, to koniecznie musisz znaleźć shopping mall zlokalizowany poza miastem. Dokładnie przeglądaj informacje turystyczne np. w Nowym Jorku lub w Miami. Specjalne autobusy odchodzą z najważniejszych miejsc w mieście, dowożąc turystów i miejscowych do centr handlowych zlokalizowanych poza miastem.

Kiedy już się tam znajdziesz, zaraz zorientujesz się iż część osób przyjeżdża tutaj z wielkimi, pustymi walizami na kółkach, które stopniowo wypełniają zakupionym towarem. To bardzo popularny widok w Stanach Zjednoczonych w tego rodzaju miejscach.
Zwykle tego rodzaju shopping mall to wyprawa na cały dzień. Jest tu kilkaset sklepów, czasami można dostać mapkę, aby wiedzieć jak poruszać się po takim centrum i gdzie znajdują się poszczególne, interesujące nas marki. W takich shopping malls znajduje się zawsze, także food court.

To miejsce gdzie można spożyć posiłek i napić się gorącej kawy, aby dalej gnać na zakupy w poszukiwaniu swoich skarbów i ulubionych brandów odzieżowych. Wieczorem, zmęczonym, można powrócić do hotelu i zacząć przeglądać swoje zakupy i po raz kolejny zadawać sobie pytanie: czy ta 30-ta koszulka, lub 10-ta para spodni jest mi tak naprawdę potrzebna….?

Tego typu outlets znajdują się, jak napisaliśmy, czasami klikadziesiąt kilometrów poza miastem, więc warto albo złapać specjalny autobus, albo poruszać się wypożyczonym autem. Ale jak pisaliśmy powyżej, warto odwiedzić takie miejsce jeżeli chcesz porządnych zakupów dokonać w USA.

SEARS-GIFT-CARD

Tam ceny są najtańsze i czasami o kilkadziesiąt procent jest taniej, niż w centrum dużych miast, gdzie właściciele sklepów są zobligowani do płacenia wysokich czynszów za wynajem powierzchni sklepowych.

Zainteresuje Cię równie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.